reklamı kapat

POPÜLER

optik illüzyon

Kıyafetlerinin yarattığı optik illüzyon sayesinde viral oldu

Şimdiye kadar pek çok farklı örneğine şahit olduğumuz optik illüzyonlara bir yenisi eklendi. Kıyafet olarak dikey çizgili bir pantolon ve yatay çizgili bir kazak kombinleyen genç kadının tercihi Twitter kullanıcılarının kafasını karıştırdı. Kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşılan fotoğrafların aslında optik illüzyondan ibaret olduğunun anlaşılması uzun sürmedi.

İnterneti yoğun olarak kullananlar geçtiğimiz senelerde pek çok şaşırtıcı fotoğrafla karşılaştı. Örneğin rengine bir türlü karar verilemeyen elbise 2015 yılına damgasını vurmuştu. Herkesin konuştuğu fotoğrafın ardından sayısız optik illüzyon gündeme geldi. Bu seferki ise tamamen yanlış kombinlene kıyafetlerden kaynaklanıyor.

İllüzyonun ardındaki basit gerçek

Twitter’da Rose ismini kullanan Marisol Villanueva yanlış kıyafet seçimini gözler önüne seren iki fotoğrafı takipçileriyle paylaştı. Üzerinde yatay çizgileri olan bol bir kazak varken, altına dikey çizgisi olan bir pantolon giymişti. Onun bu tercihi bacaklarını olduğundan çok daha ince, üst vücudunu ise daha geniş gösterdi. Fotoğrafa denk gelen Twitter kullanıcıları ise başlangıçta Marisol’un bacak inceliği karşısında hayrete düştü. Ardından “Evet, yatay ve dikey çizgileri birlikte kombinledim” sözlerini okuyarak optik illüzyonun farkına vardı. Buna rağmen pek çok kişi “O beyaz çizgiyi bacakları arasındaki boşluk zannettim!” diye yorum yapmaktan geri kalmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

18 yaşındaki modelin paylaştığı bu basit fotoğraf kısa sürede binlerce kişi tarafından beğenilip yeniden tweetlendi. Böylece genç modelin Twitter‘da viral olması uzun sürmedi. Herkesin dikkatini çeken paylaşımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.