reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

50 cent

Bitcoin milyoneri olduğu iddia edilen 50 Cent’in yalanı ortaya çıktı

Geçtiğimiz ay bitcoin zengini olduğu öne sürülen 50 Cent, başlarda yalanlamadığı bu haberlere bir dur demek zorunda kaldı. Zira ünlü rapçinin kripto paraya sahip olmadığını açıkladı.

İlk olarak güvenilirliği hayli sorgulanır magazin sitesi TMZ‘de patlak veren haber daha sonra tüm dünya basınında kendine yer buldu. Hatırlarsanız söz konusu haberde ünlü rapçinin 2014 yılında çıkardığı albümü Animal Ambition’ın satışlarında popüler kripto para ödemelerini kabul ettiği belirtilmişti. Habere göre 50 Cent’in o dönem albüm satışlarından 700 bitcoin elde ettiği belirtilmişti. Çıkan haberleri yalanlamayan ünlü rapçi paranın varlığını unuttuğuna dair sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapmıştı. Popüler kripto para 20 bin dolar seviyelerine çıkınca milyoner olduğu iddia edilen rapçinin kazancının ise yaklaşık 8 milyon dolar olduğu iddia ediliyordu. 50 Cent’in şu an görülen iflas davasında ise haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

50 Cent’in çelişkili bitcoin macerası

The Blast ve TechCrunch‘ın eriştiği ve yemin altında verilen ifadeye göre medya haberlerinin tamamen yalan olduğu belirtiliyor. Yaptığı açıklamada “Ne şimdi ne de geçmişte kişisel olarak sahip olduğum herhangi bir bitcoin hesabı ya da bitcoin yok.” diyen ünlü rapçi kanıt olarak BitPay hesabından ekran görüntüleri de paylaştı. Medyanın haberlerini neden yalanlamadığına ilişkinse şöyle bir açıklamada bulundu: “Basında çıkan haberler bana veya markama bir zarar vermiyorsa genellikle yapılan sahte hikayeleri yalanlamıyorum. Bu haber basına ilk yansıdığında ‘Unutmuştum’ dedim çünkü gerçekten de albüm karşılığında bitcoin kabul eden ilk sanatçılardan biriyim. Sanal parayı hesabımda tuttuğuma ve milyoner olduğuma ilişkin haberleriyse yalanlamadım.