reklamı kapat

POPÜLER

mercedes
mercedes

Mercedes-Benz’den kullanıcı deneyimini artıran multimedya sistemi [Video]

11 Ocak 2018

Mercedes-Benz, yeni multimedya sistemi MBUX‘i (Mercedes-Benz User Experience – Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES Fuarı‘nda tanıttı. MBUX’in yapay zeka teknolojisi sayesinde sahip olduğu öğrenme yeteneği, sistemin benzersiz bir özelliği olarak öne çıkıyor.  

Kişiselleştirme özelliğine sahip olan MBUX, kendini kullanıcıya göre ayarlayabiliyor. Sistem araç, sürücü ve yolcular arasında duyusal bir bağ oluşturuyor. Kablosuz güncelleme imkânı da sunan sistem aynı zamanda Mercedes me connect için tamamen yeni bir dönemi işaret ediyor. MBUX, yüksek çözünürlüklü dokunmatik geniş ekran, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip navigasyon ekranı ve “Hey Mercedes” anahtar sözcüğü ile aktif hale gelen doğal dil anlama özelliği ile akıllı sesli kontrol gibi özelliklerle dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz’in yeni multimedya sistemi MBUX’in çıkmasına sayılı zaman kaldı

Mercedes-Benz’in tüm yeni nesil kompakt sınıf otomobillerinde kullanıma sunacağı MBUX, 2018 yılının ilkbahar aylarında yeni A-Serisi ile üretim programına dahil oluyor. Sistem; orta konsoldaki touchpad yüzey, dokunmatik ekran ve direksiyon simidindeki kontrol düğmeleri olmak üzere birbirini tamamlayan dokunmatik kullanım konseptiyle öne çıkıyor. MBUX, sezgisel kullanıcı deneyimi kadar sürücünün dikkatini daha az dağıtıyor olmasıyla da önemli bir avantaj sunuyor.

Video