reklamı kapat

POPÜLER

Smart

Karşınızda yeni Smart EQ ForTwo ve EQ ForFour

Geçiğimiz haftalarda içten yanmalı motorları tamamen bıraktığını açıklayan üretici, Yeni Smart EQ ForTwo ve EQ ForFour’u tanıttı.

Küçük otomobillerin ikonik temsilcisi Smart, geçtiğimiz Mayıs ayı itibari ile içten yanmalı motorlara veda etmişti. Satışlarında istedikleri başarıyı gösteremeyen marka, Geely ile yarı yarıya bir ortaklığa girmişti. Bu ortaklığın bir sonucu olarak Smart’ın potansiyel yatırım ve yatırımcıları da artmış oldu. Daimler, bu birliktelikten güç almış olacak ki EQ ForTwo ve EQ ForFour’a bir makyaj operasyonu düzenledi. Dış tasarımda büyük değişiklikler mevcut değil. Opsiyonel olarak sunulan LED farlar, değişen ön ızgara gibi küçük detaylar ilk öne çıkan dış değişikler arasında. Modelin arka tarafında değişim ön tarafa göre biraz daha fazla. Kare forma bürünen farların özellikle yanan hali oldukça güzel görünüyor. Modelin kokpit tasarımı ise daha köklü bir değişim geçirmiş. Arayüzü ile birlikte tamamen güncellenen 8 inçlik ekran ile çağa ayak uydurulmuş. Ayrıca genişletilen saklama alanları da kullanıcıların isteklerine cevap veriyor. Bunun dışında yeni Smart, değişen ufak tasarım detayları da sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Smart için tanıdık motor

Modelin kaputunun altına geçtiğimizde ise selefi ile aynı olduğunu görüyoruz. 82 beygir ve 160 nm tork üreten elektrik motoru Smart EQ ForTwo’yu 0’dan 100 kilometreye 11.6 saniyede çıkartıyor. Bu değer ForTwo Cabrio’da 11.9, ForFour’da ise 12.7 saniye. Bütün modeller için en yüksek hız saatte 130 kilometre olarak belirlenmiş. 17.6 k2h’lik lityum iyon batarya bir bataryadan güç alan Yeni Smart, 160 kilometre menzil sunuyor. Tamamen şarj olması için gereken süre ise 3.5 saat. Markanın opsiyonel olarak sunduğu şarj cihazıyla bu süre 40 dakikanın altına inmeyi başarıyor.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQC tanıtım filmi