reklamı kapat

POPÜLER

new smart fortwo forfour

Cıvıl cıvıl renklerdeki yeni Smart fortwo ve forfour gün ışığına çıktı [Video]

Daimler’ın ilk kez 1998 yılında duyurduğu ve tanıtıldığı günden bugüne 1,5 milyondan fazla üretilen Smart fortwo modeli yenilendi. Daimler, fortwo modeli ile birlikte forfour modelinin de duyurusunu gerçekleştirdi. Yayınlanan fragman eşliğinde gün ışığına çıkan otomobillerden fortwo iki kişilik, forfour modeli ise dört kişilik oturma kapasitesine sahip.
new smart fortwo forfour
Üçüncü nesil yeni fortwo ve forfour modelleri cıvıl cıvıl renkleriyle göz alıcı bir tasarıma sahip. Otomobilin 1 litre motorlu modeli 71 beygir/91 Nm tork, 0,9  litre turbocharged motorlu modeli 90 beygir/135 Nm tork üretirken, giriş seviyesi modeli 60 beygir güç üretiyor. 1 litre motorlu modelin motor hızı (RPM) 2,850, 0,9 litre motorlu modelin motor hızı ise 2,500 devir/dakika. Ayrıca tüm modellerde motor arka kısma monte edilmiş. Sürüş deneyimini artırmak için süspansiyon iki model için de yeniden tasarlanmış.
new smart fortwo forfour
Spor süspansiyonlu fortwo ve forfour modelleri tercih edildiğinde oturma pozisyonu standart modellere kıyasla 10 mm daha alçalıyor. Dış mekandaki cıvıl cıvıl renkleri iç mekanda da bolca gördüğümüz otomobillerde akıllı telefon entegrasyonu özelliği de mevcut. Cross Connect isimli uygulama sayesinde kullanıcılar internet radyolarına ve park alanlarına ulaşabiliyor. Kaliteli bir ses deneyimi için fortwo modelinde  8 adet, forfour modelinde ise 12 adet JBL marka hoparlör bulunuyor. Kasım ayında Avrupa’da piyasaya sürülecek otomobillerden fortwo modelinin fiyatı (yaklaşık 15 bin dolar) mevcut fortwo modeli ile aynı olacak. Forfour modelinin fiyatı ise henüz belli değil.

new smart fortwo forfour
new smart fortwo forfour

VİDEO

YORUMLAR