reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Jaime Lannister’ın yıldızından Game of Thrones finali savunması

Sekizin sezonuyla geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan Game of Thrones büyük hayal kırıklığı yarattı. Buna rağmen dizinin yıldızları izlediğimiz finali canla başla savunmaya devam ediyor.

Herkes uzun zamandır büyük bir merakla beklediği Game of Thrones’un finali herkesi şaşırttı. Ancak bu güzel bir şaşkınlık olmadı. Aksine önceki sezonlarda gördüğümüz tüm karakter gelişimlerinin çöpe atıldığı, herkesin hızlıca bir sona bağlanmaya çalışıldığı, özensiz bir final olmasıyla dikkat çekti. Final sezonunun sadece altı bölüme sıkıştırılmaya çalışılması fazlasıyla eleştirildi. Bu eleştirinin odağında dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss yer alıyordu. İkilinin yeni Star Wars projesine bir an önce başlayabilmek için Game of Thrones’u bir an önce bitirmeye çalıştığı düşünülüyordu. Dizide Jaime Lannister karakterini canlandıran Nikolaj Coster-Waldau ise dizinin yaratıcılarını savunan sözler sarf etti.

Nikolaj Coster-Waldau’nun Game of Thrones finali savunması

“Game of Thrones’un yaratıcıları bu dünyayla en ilgili, en tutkulu ve bu evrene en çok çaba harcayan isimler. Aksinin düşünülmesine inanmakta zorlanıyorum. Onların bu hikayeyi nasıl bitireceklerini on yıldır düşünmediğini iddia etmek çok saçma geliyor bana. Onlar da internet kullanıyor ve kendileri hakkında yazılanları okuyor. İçlerinde en saygısızca olanları bile. Tıpkı Game of Thrones’taki herkes gibi. Finali en iyi şekilde yapabilmek için hepimiz çok büyük çaba harcadık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üzgünüz ancak Nikolaj Coster-Waldau‘nun sözlerine katılmıyoruz. Game of Thrones yazarları David Benioff ve D.B. Weiss eğer bu finali on senedir düşünüyorsa, bu onların gerçekten hayal gücünden yoksun yazarlar olduğu anlamına geliyor. En iyisi özensiz bir final çekildiğini kabul etmek. Çünkü izleyicilerin görüşü bu savunma açıklamalarıyla değişmeyecek.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı