reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon finali için hedeflenen Breaking Bad etkisi

Game of Thrones 8. sezon finali için hedeflenen Breaking Bad etkisi

Game of Thrones 8. sezon için nihayet heyecan verici bir fragman yayınlandı. Dizinin finali içinse yapımcıların beklentisi Breaking Bad çizgisinde.

Dün akşam saatlerinde yayınlanan fragmana kadar dizi içi toplamda sadece 12 saniyelik görüntü paylaşan HBO, nihayet Game of Thrones 8. sezon için 2 dakika uzunluğunda bir fragman paylaştı. Açıkçası oldukça akıllıca hazırlanan fragman hem bizimle net bilgiler paylaşmayarak hikayeyi fazla açık etmiyordu hem de heyecanlandıracak kadar özenle seçilmiş sahnelere sahipti. Günün sonunda yeni bir şeyler öğrenemedik ancak dizinin de heyecanı korunmuş oldu. Peki ama finalde neler olacak? Şimdilik herkesin aklındaki soru bu. Televizyon tarihi boyunca pek çok büyük dizi final bölümüyle yerden yere vuruldu. Bu konuda akıllara ilk gelen isimse pek çok izleyici için Lost oluyor. Peki bir Breaking Bad etkisi yaratmak mümkün değil mi? İşte dizini yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss tam olarak bunu hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İyi bir final mi yoksa efsane bir final mi?

EW‘a röportaj veren dizi yaratıcıları, finale ilişkin hedeflerini önceden belirtiyor. Weiss dizinin finali için şu açıklamayı yapıyor: “İnsanların finali beğenmesini istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Bu diziyi ortaya çıkarmak için 11 yıl harcadık. Ancak aynı zamanda biliyoruz ki ne yaparsak yapalım, en ideal koşulda bile, belli başlı kişiler olabilecek en iyi sondan nefret edecek. Herkesin çıkıp da ‘İtiraf etmem gerekirse, bu diziyi bitirmenin en mükemmel yolunun bu olduğu konusunda dünya üzerindeki diğer tüm insanlarla hemfikirim.’ dediği bir alternatif yok. Bu imkansız bir gerçeklik. Ancak Breaking Bad finalinde olduğu gibi bir tartışma yaratmak istiyoruz. ‘İyi bir final miydi yoksa çok iyi bir final miydi?’

6 bölümden oluşan Game of Thrones 8. sezon, 14 Nisan‘dan itibaren yayınlanmaya başlanacak. Dizinin yayınlanan ilk uzun fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video