reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon sonrası gelecek diziler

Yeni Game of Thrones dizilerini bekleyen en büyük sorun

Game of Thrones 8. sezon seriye nokta koyacak ancak bu evrende geçecek yeni diziler yolda. Yine de yapımcıların bazı korkuları var.

14 Nisan‘da yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon ile beraber HBO en önemli dizilerinden birine veda ediyor. Ancak bildiğiniz gibi HBO’nun bu evreni yakın bir gelecekte bırakmaya niyeti yok. Şimdilik The Long Night diye anılan ancak ismi henüz belli olmayan yeni Game of Thrones dizisinin çalışmaları devam ederken, HBO’nun da bu evrende geçen birden fazla dizi planları olduğunu geçmişte öğrenmiştik. HBO’nun sahibi Warner Media’nın yeni genel başkanı Robert Greenblatt, birden fazla Game of Thrones dizisinin yürütülüp yürütülemeyeceği konusunda kuşkularını paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizinin standartlarını karşılayamama korkusu

Greenblatt’ın The Wrap‘a yaptığı açıklama şu şekilde: “Eğer yaratıcı açıdan mantıklı bir çıkar yolu sağlandıysa ve ekipteki herkes bir aradaysa, Game of Thrones evreninin devamlılığını sağlamak çok iyi bir fikir. Çünkü yapmak isteyebileceğiniz en son şey bir ya da iki yeni diziyi ortaya çıkarıp orijinal dizinin standartlarına yaklaşamamak. O zaman ciddi bir başarısızlık kaçınılmaz olur. Tabii elbette eğer yapılabiliyorsa bunu denemek mantıklı. Ancak iki tane spin-off yapılabilir mi? Emin değilim. Bir tanenin bile yapılabileceğinden emin değilim.

Greenblatt’ın duyduğu bu kuşku esasen izleyicileri de sarmış durumda. Yeni dizi her ne kadar orijinal diziden 5 bin – 10 bin yıl önce geçiyor olsa da gün sonunda hayranlar ister istemez diziyi orijinal yapımla karşılaştıracaktır. Bu da dizinin daha ilk sezonunda dahi hata yapma şansının olmadığını gösteriyor. Eleştrilerin çok daha sert olacağı yeni dizi için dahi hayli şüpheci bir ortam varken aynı anda birden fazla spin-off üzerinde çalışılması, işin kalitesinden de şüphe duyulmasına sebep oluyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu