reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go’nun son güncellemesi alay konusu oldu

Son zamanların en dikkat çeken oyunlarından biri olan Pokemon Go’ya bir güncelleme daha geldi ancak bu gelişme oyuncular arasında espri konusu oldu.

Niantic tarafından piyasaya sürülen Pokemon Go ilk çıktığı günden bu yana gündemden düşmüyor. Sevilen animenin mirasını yaşatan oyun kısa zamanda en çok indirilenler arasına girmeyi başarmıştı ancak beraberinde birçok sorunu da getirmişti. Başlangıçta yoğun ilgi nedeniyle oyuna girmek sorun oluyordu. Üstelik oyun içindeki bazı özellikler pek de pratik değildi. Daha sonra gelen güncellemelerle oyuna giriş kolaylaştı. Yine de çözülmesi gereken birçok problem mevcutken geliştiriciler son güncellemede sadece yazım hatalarını düzeltmeyi tercih etti. Tepkili Pokemon Go hayranları şikayetlerini esprili bir yoldan dile getirmeyi tercih etti.

pokemon go

Yukarıdaki görsel Pokemon Go kullanıcıları arasında hızla yayılmaya başladı. Bunun yanında oyuncular eleştirilerini dile getirmek için sosyal medyayı kullandı. En fazla ilgi çeken tweetlerden biri “Teşekkürler tanrım! Bu yazım hatası düzelten güncellemeyi uzun zamandır bekliyordum. Pokemon Go yeniden oynanılabilir hale geldi!” oldu. Hatta Reddit’te yapılması gereken yazım düzenlemelerine dair bir başlık açıldı.

Herkes hızla oyuncu kaybeden Pokemon Go’nun bir an önce oyun içi geliştirmeler yapması gerektiği konusunda hemfikir görünüyor.