reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go’ya “sürücü yasağı” geliyor

Pokemon Go son aylarda birçok farklı haberle gündemi meşgul ediyor. Şimdi de Niantic sevilen oyunda ciddi bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Yaz aylarında piyasaya sürülen oyun giderek popülerliğini kaybediyor. Yine de Pokemon dünyasından uzaklaşamayıp, oyunu oynamak için buldukları fırsatları değerlendirenler de var. Gün içinde fırsat bulunan zamanlar arasında arabada geçirdiğimiz süre de yer alıyor. Ancak oyun son zamanlarda kaza haberleriyle sıkça gündeme gelmeye başladı. Bu durumdan rahatsız olan Niantic arabadayken Pokemon Go oynanmasının önüne geçecek.

Ağustos ayında yapılan güncelleme ile oyuna uyarı sistemi eklenmişti. Böylece bir aracın içinde hareket halindeyken Pokemon Go hızlı ilerlediğimizi dile getiriyordu. “Yolcuyum” seçeneğini işaretlediğiniz zaman problem çözülüyordu. Ancak sorumsuz sürücüler de bu seçeneği kullanarak oyuna devam edebiliyordu. Bu tarz sürücülerin neden olduğu kaza sayısı artınca bu sistemin değiştirilmesine karar verildi. Artık 46 km‘den hızlı ilerlendiği zaman oyun içinde etrafta Pokemon belirmeyecek. Niantic bir anlamda sürücülere “soft ban” uygulayacak. Bu sistem sayesinde oyun kaynaklı trafik kazalarının azaltılması amaçlanıyor.

YORUMLAR