reklamı kapat

POPÜLER

Pikmin Bloom

Pokemon Go’nun geliştiricisinden yeni AR oyunu: Pikmin Bloom [Video]

Pokemon Go oyunuyla tüm dünyada fırtına estiren Nintendo ve Niantic, Pikmin Bloom isimli oyunu indirmeye sundu.

Pokemon Go yapımında olduğu gibi artırılmış gerçeklik oyunu olarak karşımıza çıkan Pikmin Bloom, kullanıcıların yürüyerek çiçeklerini büyüttükleri bir oyun olarak dikkat çekiyor.

Yürümeyi daha keyifli hale getirmek amacıyla tasarlanan Pikmin Bloom’da biktilere Pikmin adı veriliyor. Kullanıcılar yürürken telefon kameralarını sokaklara doğru tuttuklarında bu bitkileri görebiliyor. Bitkiler besin verilerek yetişiyor. Bu besinleri bulmak için de kullanıcıların yürüyerek yeni yerler keşfetmesi gerekiyor. Pikmin’ler kullanıcıların her adımında da büyüyor.  Oyunda toplam yedi farklı Pikmin türü yer alıyor. Bu bitkilerin kendilerine göre özellikleri bulunuyor. Bazı Pikmin’ler uçabiliyor bazı Pikmin’ler ise güçlü yapılarıyla öne çıkıyor.  Kullanıcılar yollarını kapatan mantarlarla karşılaştıklarında ise yolları açmak için Pikmin ekipleri gönderebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pikmin Bloom oyununa nasıl kayıt olunuyor?

Çok oyunculu moda da destek veren Pikmin Bloom, kullanıcıların arkadaşlarıyla birlikte çiçekler yetiştirmelerine de imkan tanıyor. Kullanıcılar oyuna Nintendo hesapları haricinde Google, Facebook ve Apple hesaplarıyla da giriş yapabiliyor. Uygulama iOS ve Android platformları için ücretsiz olarak indirmeye sunulsa da oyun içinde satım almalar da mevcut. iOS ve Android platformlarında yer alan oyun Türkiye’deki mağazalar üzerinden de indirilebiliyor. Oyunu haberin devamındaki bağlantı linkleri üzerinden indirebilirsiniz.

İlgili video

Pikmin Blom’un değerlendirme videosu

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 324,1 MB
  • Yükle App Store