reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Doctor Who

Ödüllü senarist Russell T Davies, Doctor Who’ya ”Showrunner” olarak dönüyor; işte detaylar

Dünyaca ünlü ödüllü senarist Russell T Davies, Doctor Who’nun 2023’teki 60. yıldönümünü kutlamak için ekranlara geri dönüyor.

Advertisement

2009 yılında diziden ayrılan Davies, son olarak ”Years and Years”, ”A Very English Scandal” ve National TV Awards’ta En İyi Drama Ödülü kazanan ”It’s a Sin” yapımıyla büyük başarı kazandı. 2005 yılında Doctor Who’nun yeniden canlanmasından sorumlu olan Russell, diziyi tekrar küresel bir fenomen haline getirdi.

Ömür boyu Doctor Who hayranı olacağını ifade Russell T Davies, geri dönüşüyle ilgili şunları söyledi: “En sevdiğim şovuma geri döndüğüm için çok heyecanlıyım. Çok hızlı bir zaman yolculuğu yapıyoruz, arkadaşım ve tam bir kahraman olan Chris Chibnall’ın dümende olduğu, Jodie Whittaker’ın muhteşem Doktor’u canlandırdığı seri devam ediyor ve şimdilik ben hala bir izleyiciyim.”

Russell’ın sözlerine Chris Chibnall ise şunları ekliyor: “Doctor Who’nun 60. yıl dönümünde İngiltere’nin senaryo yazarlığı konusunda değerli isimlerinden birinin eve dönmesini görmek oldukça heyecan verici. Russell, kendisine geri teslim edilmek üzere olan bu işi inşa eden isimlerden biri. Doctor Who, BBC, Galler’deki ekran endüstrisi… Dürüst olmak gerekirse, tüm dünyadaki izleyicilerin ileride neler olacağı konusunda heyecanlanmak için pek çok nedeni var.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dr Who’yu hangi kanalda izleyeceğiz?

Chris Chibnall ve Jodie Whittaker, 2022 yılının sonbaharında yayınlanacak üçlü özel bölümle diziden ayrılacaklarını açıkladı. Türkiye’deki izleyiciler bu özel sezonu BBC First ekranlarından izleyebilecek.