reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Who 11. sezon

Doctor Who 11. sezondan değişimi gözler önüne seren tanıtım [Video]

BBC‘nin en uzun dizilerinden biri olan Doctor Who çok yakında büyük bir değişimle yola devam etmeye hazırlanıyor. Dizinin on birinci sezon tanıtımı da bu değişimi oldukça net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Advertisement

1963 senesinde başlayan Doctor Who’nun ekran macerası ara ara duraklamalarla da olsa devam ediyor. Şimdiye kadar sayısız isim Doktor karakterine hayat verdi. Fakat dizinin tarihinde ilk kez bu rolü bir kadın oyuncu üstleniyor. İngiliz oyuncu Jodie Whittaker bu önemli rolü Peter Capaldi‘den devralıyor. Üstelik değişim sadece kamera önünde değil, arkasında da yaşanıyor. Baş yazarlık görevini Broadchurch dizisiyle tanınan Chris Chibnall devralıyor. Bu sayede bizleri kadın haklarının ve kadınlara yönelik önyargıların merkeze alındığı bir sezon bekliyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir dakika yirmi saniyelik yeni tanıtımda dizinin tarzındaki farklılık göze çarpıyor. Görsel tercihlerin yanı sıra kullanılan şarkı da oldukça modern ve mesaj dolu. 13. Doktor ise “Ben Doktor. İnsanlar yardıma ihtiyaç duyduğunda asla geri çevirmem” sözleriyle kendini tanıtıyor. Doctor Who’nun yeni sezonu İngiltere ve Amerika’da 7 Ekim‘den itibaren izleyici karşısına çıkacak. Dizinin yeni bölümlerinin Türkiye’de yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil. Paylaşılan keyifli yeni sezon tanıtımını ise haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.