reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+ sahiplerini sevindirecek gelişme

Türkiye’de de oldukça popüler olan Samsung Galaxy S9+, bugün sevindirici bir gelişme ile gündeme geldi. Modele Galaxy Note 9‘un bir özelliği geliyor.

Biliyorsunuz dev amiral gemisi Galaxy Note 9‘un bilgisayara bağlantı için harici DeX donanımına ihtiyacı bulunmuyor. Akıllı telefon kablo (USB-C – HDMI) ile istenilen monitöre bağlanabiliyor. Bu bağlantı sonrasında aktif edilen DeX modu, kişilere büyük monitörde geniş bir çalışma alanı sunuyor. İşte Galaxy Note 9‘un bu altyapısı, sızdırılan Android 9.0 Pie temelli Samsung Experience 10 betasında (Yıl bitmeden herkese gelebilir) göründüğü kadarıyla Samsung Galaxy S9+ modeline de geliyor. Ancak burada bazı limitlerin olacağı söyleniyor. Harici donanım olmadan açılan DeX modunda 20 yerine 5 pencere açılabiliyor. Ayrıca bu süreçte bir soru işareti de bulunuyor. Biliyorsunuz DeX Station ve DeX Pad üzerinde bir fan bulunuyor. Bu fan oluşan yüksek işlem gücü nedeniyle ısınan telefonu soğutuyor ve böylece akıcı deneyim bozulmuyor. Galaxy Note 9’da bağımsız DeX yapısını özel soğutma sistemi sayesinde mümkün kılınıyor. Buna benzer bir soğutma sistemi Samsung Galaxy S9+ modelinde yer almadığı için uzun kullanımda performans konusunda bazı sıkıntılar olabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9+ çift arka kamerasıyla fark yaratmıştı

Hatırlamak adına modelde 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonda 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.

İlgili Video

Galaxy S9+ için ünitesiz DeX bağlantısını gözler önüne seren video