reklamı kapat

POPÜLER

Ford GT John Cena
Ford GT John Cena
Ford GT John Cena

Yeni Ford GT’sini satan John Cena’ya mahkeme şoku

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Ford, yeni otomobil modeli Ford GT ile çok seçici davranıyor. Otomobili satacağı kişileri özel olarak belirleyen şirket, en son seçiminden oldukça pişmanlık duymuş görünüyor.

Süper spor otomobil modeli yeni Ford GT, uzun yıllardır hayatımızda olan GT efsanesinin devamını oluşturuyor. Otomobili alma hakkı kazanan WWE şovmeni ve oyuncu John Cena, satın aldığı otomobilini kısa sürede satarak Ford’u oldukça kızdırmış durumda. Otomobili almadan önce şirket ile 24 ay boyunca satmayacağına yönelik bir anlaşma yapan Cena, bunu açıkça ihlal ederek kendisini haksız bir konuma düşürüyor. Diğer kişilere örnek olması amacıyla Cena’yı mahkemeye verecek üreticinin, marka değerini ve otomobili korumak adına geri adım atmayacağı söylenenler arasında yer alıyor. Otomobilin yüksek kar için satılmasını önlemek amacıyla yapılan bu 24 aylık anlaşma, söylendiği kadarıyla satın alan herkes tarafından imzalanıyor. Bunun için şirketten özür dileyen John Cena, işleri yoluna koyacağını belirtiyor ancak ortada henüz atılmış bir adım bulunmuyor.

Nedir bu Yeni Ford GT’yi bu kadar özel kılan şey?

Ford GT’den ilk aşamada 500 adet üretmeyi planlayan şirket, bu 500 araca 6,500’den fazla başvuru aldığı için satış süresinde oldukça titiz davranıyor. Diğer insanlara haksızlık olduğu için John Cena‘ya oldukça kızan Ford, gelecek tüm tepkilere de hazır görünüyor. Toplamda 600 beygir güç üreten 3,5 litrelik TwinTurbo EcoBoost V6 motora sahip olan GT, tasarımı ve sürüş modlarıyla otomobil tutkunlarının hayalini süslüyor.

Video