reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold’dan güzel haber

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için geçtiğimiz günlerde bekleyenlerini üzen bir açıklama yapılmıştı. Şimdi ise güzel bir haber geldi.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz ekran sorunları nedeniyle halen satışa çıkabilmiş değil. Haziran ayında gelmeyeceği, bu açıdan ağustos sonuna kaldığı iddia edilen telefon, şirket yetkililerinden gelen açıklamaya göre çıkış hazır hale gelmiş durumda. Bu açıdan yapılan yeni değişiklikler ile üretim hattından çıktığı ya da çıkacağı tahmin edilen cihaz, merak edenlere çok yakında bulunuyor. Bu yeni açıklamadan sonra temmuz ayında lanse edilebileceği tahmin edilen telefon, 1.980 dolarlık fiyat etiketiyle çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Türkiye’de 25 bin hatta 30 bin TL’yi bulabilir denilen model ile beraber rakip katlanabilir telefon Huawei Mate X de merak uyandırıyor. Biliyorsunuz Mate X de maalesef halen satışa çıkabilmiş değil. 2.600 dolarlık modelin ancak eylül ayında raflardaki yerini alacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için neler yapılmıştı?

Bilindiği kadarıyla firma çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katmanı gövdeye entegre etme yolunu tercih etmiş. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için çok önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmeyecek ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmayacak. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firma menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem almış. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarılar da artırılmış. 

İlgili Video