reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

İlk ipucu geldi; Hyundai Motorsport, ilk kez elektrik butonuna basıyor!

Önümüzdeki yıldan itibaren başlayacak olan organizasyon öncesinde gelecek Hyundai Motorsport otomobili şimdiden merak uyandırmayı başardı.

Elektrikli otomobillerin sokaklara yansıyan kısmında yaşanan ivmelenmenin önümüzdeki yıldan itibaren tavan yapacağını biliyoruz. Artık markaların da ötesinde grupların aldığı direkt kararlara ilerleyen süreçte, çok kısa bir zamanda inanılmaz bir çeşitlilikle sonuçlanacak. Bu işin elbette ki motor sporları kısmına da yansıması kaçınılmaz bir durum. Şu aşamada elektrikli Formula‘nın ön planda olduğu pist gelişmelerine bir isim daha ekleniyor. Hyundai Motorsport tarafından ilk duyurusu gerçekleştirişlen elektrikli yarış otomobili markanın bu alandaki yeni döneminin de simgesi olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Motorsport, ETCR biletini mi sahneleyecek?

Üretim sürecinin Almanya’da yürütüldüğüne dair bilgilerin olduğu otomobille ilgili şu aşamada elle tutulur bir detayın olmadığını söyleyebiliriz. Masada görünen en net bilgi ise aracın eylül ayı içerisinde kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda sahne alacak olması. Organizasyon öncesi bir dijital tanıtım olup olmayacağını ise önümüzdeki günler gösterecek. i20 veya i30 üzerine geliştirildiği tahmin edilen modelin, geçtiğimiz süreçte Cupra ekibi tarafından gösterilen E-Racer ile paralel çizgide seyretmesini bekliyoruz. Bu da aslında 2020’de başlayacak olan elektrikli binek otomobil şampiyonasına giriş anahtarına sahip olunduğunun anlamına geliyor. Dünya Ralli Şampiyonası ve diğer organizasyonlar için i20, i30 ve Veloster’den faydalanan Hyundai’nin yeni hamlesini hep birikte göreceğiz