reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai i10

İddialı değişimle geliyor; 2020 Hyundai i10 cephesinden ilk detaylar

Eylül ayı itibarıyla örtülerinden kurtulacak olan 2020 Hyundai i10, elde edeceği karakteristik değişimlerle bir önce neslini unutturacak gibi.

Ürün gamındaki yükselişini hemen segmente yansıtma amacında olan Hyundai için bu felsefe ailenin en küçüğüne de yansıyacak gibi. Eylül ayında kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanıtılmak üzere yeni i10’un tasarım çizimlerini paylaşan marka şimdiden oldukça iddialı. Resmi kaynaklardan gelen tek karelik görseliyle halihazırda satışta olan versiyondan çok daha agresif bir karakter getireceğinin sinyallerini veren 2020 Hyundai i10, yerini aldığı modele göre ebatsal olarak da iyileştirilmiş durumda. Genişliği, yüksekliği ve lastik ebatları büyüyen otomobil, A segmentinin sınırlarını zorlayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Hyundai i10 özelliklerinden paylaşılanlar

Hyundai’nin İzmit fabrikasında üretilerek 45’ten fazla ülkeye ihraç edilecek yeni i10; geniş ön ızgarası, yeni farları, tamponu ve aerodinamiği iyileştiren üçgen hava açıklıklarıyla oldukça sportif bir karaktere sahip olacak. X şeklindeki yeni C sütunu, karakteri tanımlarken, ayrıca bu modelin en önemli tasarım özelliği olarak da öne çıkıyor. Aracın birçok noktasında kullanılan bu üçgen tasarım dili, aslında modelin genişliğini ve dört köşedeki tekerleklerin pozisyonunu da vurguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai’nin yaptığı değişimler içerisinde, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğini de görüyoruz. Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamerası gibi donanımlar işin sadece karşılama kısmı. Gelen bilgilere göre otomobilde; ileri çarpışma önleme yardımı, standart olarak sürücü dikkat uyarısı ve şerit takip asistanı da hazır bulunacak. Motor konusunda şimdilik detay paylaşmayan Hyundai’ye rağmen 1.0 litrelik turbo üç silindirin kesin olarak sunulması bekleniyor. Listede dört silindirli motorlara da yer olacak gibi. Önümüzdeki günlerde daha detaylı şekilde karşımıza çıkacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.