reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A3 Türkiye
Xiaomi Mi A3 Türkiye
Xiaomi Mi A3 Türkiye

Türkiye’de satılacak bir sonraki Xiaomi telefon belli oldu

Xiaomi Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre merak edilen Android One akıllı telefon modeli Xiaomi Mi A3, yakında Türkiye’ye geliyor.

Xiaomi Türkiye geçtiğimiz günlerde üstü kapalı bir paylaşım yapmış ve yeni bir telefonunun yolda olduğunu belirtmişti. İşte bu görselden gelen telefonun Mi CC9 modeli olduğu sanılmıştı. Ancak firma bugün bunun böyle olmadığını netleştirdi. Resmi paylaşıma göre Mi CC9 ile aynı altyapıyı ve tasarımı paylaşan Xiaomi Mi A3 Türkiye’ye geliyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Android One altyapısı üzerine kurulan telefon, böylelikle stok bir Android deneyimi sunuyor ve Android Q’ya da hızlı şekilde geçecek deniyor. Ön kamerayı içerisine alan bir damla çentiğe sahip olan telefon, parmak izi sensörünü ekrana entegre ediyor. Telefon burada optik bir sensör kullanıyor. İnce diyebileceğimiz çerçevelere ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip olan Xiaomi Mi A3 modelinin henüz Türkiye fiyatı açıklanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 hakkında kısa bir özet yaparsak

Telefon 6,1 inç 720×1560 piksel AMOLED ekran kullanıyor. Mi A3’ün önündeki damla çentikte 32 megapiksel, arkasında ise Sony IMX582 sensörlü 48 megapiksel F1.78 ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik olmak üzere üçlü kurulum taşıyor. Cihaz gücünü ise 4 GB RAM+ Snapdragon 665 işlemciden alıyor ve 18W hızlı şarj destekli 4.030 mAh pille geliyor. Model Avrupa pazarında 64 GB dahili depolama için 250 euro fiyat etiketine sahip. 128 GB dahili depolama içinse 280 euro verilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi CC9 tanıtımı