reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon Full-Display 2.0

Gelecek akıllı telefon modelleri için heyecanlandıran detay: Full-Display 2.0

Akıllı telefon sektöründe yeni bir tasarım devrimi yaklaşıyor. Full-Display 2.0 olarak geçen bu devrim önümüzdeki yılı değiştirecek gibi görünüyor.

Akıllı telefonlar tasarımsal olarak inanılmaz hale geldi. Sektör artık çentiklerden ve deliklerden kurtulmaya başladı. Çok ince çerçeveler ile ekran gövde oranlarında sınırları zorlayan firmalar, bir sonraki adıma da hazır. Bu bir sonraki adımda sağlam kaynak Ice Universe’e göre Full-Display 2.0 karşımıza çıkıyor. Samsung’un iptal ettiği Full-Display 2.0, tamamen çerçevesiz ve yan tarafları inanılmaz oranda kavisli akıllı telefon modelleri anlamına geliyor. Üstten ve alttan kavis dönemine de işaret eden bu yeni tasarım altyapısı, kağıt üstünde büyük merak uyandırıyor. Bu yapıda elinizde adeta bir ekran tutmuş gibi oluyorsunuz deniyor ve bu da görsel deneyimi ciddi şekilde artırıyor. Bu altyapıyı benimseyen ilk akıllı telefon modellerini Huawei Mate 30 Pro ve sayfanın başında gördüğümüz Vivo NEX 2 olacak gibi görünüyor. Bu konuda da Çin’li üreticilerin gerisinde düşecek denilen Samsung, yine Ice Universe’e göre burada büyük bir hata yapmış durumda. Kaynak hatta Samsung’un bu projeyi iptal etmesini bu yıl yaptığı en büyük hata olarak nitelendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek yıl akıllı telefon modelli kamera konusunda da ses getirecek

Yine Ice Universe önümüzdeki yıl tam 108 megapiksel kameralı akıllı telefon modellerinin geldiğini belirtiyor. Periskop tarzı sistemler sayesinde gelecek yıl 10x yani 10 kat optik yakınlaştırma yapabilecek akıllı telefonların da yolda olduğu söyleniyor. Artık limitlere ulaşıldığını düşündüğümüz anda firmalar bizleri şaşırtmaya ve karşımıza daha iyi cihazlar ile çıkmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en ilginç kameralı modellerinden Samsung Galaxy A80