reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Sound on Display

Samsung’un akıllı telefon ve televizyonlar için geliştirdiği yeni “Sound on Display” teknolojisi için heyecanlandıran haber

Samsung tarafından prototip olarak SID 2018 etkinliğinde sergilenen ve akıllı telefonlar ile televizyonlar için geliştirilen yeni “Sound on Display” teknolojisi için heyecanlandıran bir haber var.

Samsung ekran / panel üretimi konusunda dünya liderleri diyebileceğimiz bir noktada yer alıyor. Bu alanda sürekli olarak yeni teknolojiler geliştiren firma, Sound on Display teknolojisi üzerine kurulan ekranlarının da çıkışına hazır görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre firma, CES 2019 kapsamında Sound on Display OLED ekranların ticari sürümünü aktif olarak sergilemeye hazırlanıyor. Bu açıdan 2019’un ikinci yarısından sonra satışa çıkacak denilen OLED paneller, hem akıllı telefon hem de televizyonlar için geliştiriliyor. Bu panel özellikle akıllı telefon tarafı için büyük önem arz ediyor. Çünkü bu sayede ahize atılıyor ve çentiksiz telefon tasarımları adeta mükemmel hale gelebiliyor. Bu piezoelektrik hoparlör teknolojisi, ekran üzerinde oluşturulan titreşimler sayesinde ses verebiliyor ve böylece ahizeye olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Bu teknoloji aynı zamanda kemik üzerinden ses iletimi de yapabiliyor. Society of Information Displays (SID) kapsamında deneyenlere göre çok net ve yüksek ses sağlayabilen teknoloji, firmanın gelecek modelleri için çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Sound on Display teknolojisiyle iddialı görünüyor

Bu teknolojinin kendisine Galaxy S10 ailesinde yer bulması mümkün görünmüyor. Ancak gelecek akıllı telefonlar ve televizyonlar için güzel bir altyapı yolda görünüyor. Telefonlarda ahize ortadan kalkıyor, televizyonlarda ise yere ve arkaya bakan hoparlörlerden kurtuluyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu