reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung

Samsung’un 2019 telefonları için heyecanlandıran devrimsel yenilikler

20 Ekim 2018

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon sektörünün en büyük isimleri arasında yer alıyor. Yeni ortaya çıkan bir görsel ise firmanın 2019 telefonları için heyecanlandıran devrimsel yenilikleri karşımıza çıkartıyor.

Samsung, uzun süredir akıllı telefon sektörünün yenilik konusunda öncü firması olarak geçiyor. Ancak firma son dönemde bunu kaçırıyor. Özellikle Huawei, yaptığı yatırımlar ile Android tarafında “en yenilikçi firma” bayrağını eline alıyor. Fakat bu durum firmanın gelecek için çalışmadığı anlamına gelmiyor. Kısa süre önce Samsung Display tarafından yapılan bir etkinlikte gerçekten heyecan veren teknolojilerin ön gösterimi yapıldı. Gösterilen bu teknolojiler direkt olarak telefon ekranları için. Burada firma ilk olarak ekrana entegre parmak izi teknolojisini karşımıza çıkarıyor. Bu teknolojiyi hali hazırda kullanan birçok firma bulunuyor. Esas dikkat çeken ise ekran altı sensör teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde hem sensörlerin hem de kameranın ekranın altına alınabileceği söyleniyor. Bu teknoloji, çentiksiz ve çerçevesiz telefonları sürgülü sistemlere ihtiyaç olmadan mümkün kılacak deniyor. Çentikten her zaman nefret eden Samsung, çözümü tam anlamıyla bulmuş gibi duruyor. Bu da gerçekten heyecan veriyor. Bir diğer teknoloji ise ekrandan geri bildirim yapabilen sanal butonlar. Bunun da gelecek AMOLED ekranlarda mümkün olacağı belirtiliyor. Gösterilen son teknoloji ise “SoD” olarak geçiyor. Bu teknoloji ses üretimini ekran üzerinde oluşturulan titreşimler aracılığıyla yapıyor. Buna benzer bir teknolojiyi Xiaomi uzun süredir Mi Mix ailesinde kullanıyor.

Samsung
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, 2019’a Galaxy S10 ailesiyle başlayacak

Burada üç farklı modelin yolda olduğu biliniyor. Yeni modelleriyle Galaxy S8 ve Galaxy S9’da kullanılan tasarımı değiştirecek firma, sektörün ipini yeniden eline almak istiyor. Firma ayrıca Galaxy F isimli bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dört arka kameralı telefonu Galaxy A9