reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan mobil oyun tutkunlarını heyecanlandıran dev yatırım

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dev bir yatırım haberiyle gündemde. Bu yatırımın arkasında Niantic firması yer alıyor.

Advertisement

Samsung uzun süredir oyun odaklı bir akıllı telefon modeliyle gündeme geliyor. Bu modeli 2019’da gerçeğe dönüştüreceği konuşulan şirket, mobil oyun dünyasına büyük önem veriyor. Hali hazırda sunduğu Galaxy Note 9 gibi modeller ile kişilere üst düzey oyun performansı sunan teknoloji devi, Galaxy modellerine özel oyunlar da istiyor. İşte firmanın bunu gerçeğe dönüştürmek adına Niantic firmasına 40 milyon dolar yatırım yaptığı ortaya çıktı. Mobilde fırtınalar yaratan artırılmış gerçeklik temelli Pokémon Go’nun arkasında yer alan Niantic, aynı zamanda yine AR tabanlı Harry Potter: Wizards Unite oyunu üzerinde de çalışıyor. Aldığı yatırım ile Galaxy akıllı telefonlara özel yapımlar tasarlayacağı belirtilen Niantic, alanda yatırım yapılacak en mantıklı firmalar arasında bulunuyor. Artırılmış gerçeklik altyapısı konusunda büyük bir tecrübesi bulunan önemli isim, mobilde de cihaza özel oyun devrini tam anlamıyla başlatacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung şu sıralar daha çok katlanabilir akıllı telefon Galaxy F ile merak uyandırıyor

Tekrar hatırlamak adına Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. 4,6 inç ekran gövdenin dışında yer alıyor. 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu belirtiliyor. Bu modelin 2.500 dolardan satışa çıkacağı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

İlgili Video

Modelin resmen gösterilen prototip hali