reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 860 QVO SSD

Yeni Samsung 860 QVO SSD’nin Türkiye fiyatı belli oldu

Samsung, yeni SSD serisi Samsung 860 QVO SSD’yi duyurdu. 4 TB kapasiteye kadar ulaşan seri, yüksek hız ve sağlamlığıyla öne çıkıyor.

Şirketin yüksek yoğunluklu 4-bit çok katmanlı hücre (MLC) NAND flash mimarisini temel alan 860 QVO, terabyte düzeyindeki kapasiteleri uygun fiyatlarla daha fazla kişiye ulaştırıyor. Sıkça kullanılan SATA arayüzünü temel alan 2,5 inç formundaki 860 QVO, standart dizüstü ve masaüstü bilgisayarların çoğuyla kullanılabiliyor. Yüksek kapasite ve performansı uygun fiyatlı tek bir sürücüde sunan 860 QVO, işletim sistemi ve depolama için bir SSD-HDD kombinasyonu kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Saniyede 550 MB’a ulaşan sıralı okuma ve 520 MB/s’ye varan sıralı yazma hızlarıyla 860 QVO, Samsung’un en yeni 4-bit V-NAND ve başarısı kanıtlanmış MJX kontrolcüsü sayesinde günümüzün 3-bit MLC SSD’leriyle aynı seviyede performans sergiliyor. Hızı artırırken yüksek performansı da uzun süre koruyan Intelligent TurboWrite teknolojisi de sürücüye entegre edilmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung 860 QVO SSD’nin Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

860 QVO tüm dünyada Aralık 2018’den itibaren, 1 TB model için 1.049 TL, 2 TB model için 2.049 TL ve 4 TB model için 4.199TL’den kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Samsung’dan konu hakkında açıklama

Samsung Electronics Türkiye’nin Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlu Müdürü İsa Tolu yeni 860 QVO SSD serisi hakkında şunları söyledi; “Günümüzde tüketiciler daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda yüksek çözünürlüklü dosya kullanıyor, üretiyor ve saklıyor. Bunlara 4K videolar ve yoğun grafikli oyunlar da dâhil. Bu da depolama cihazlarında daha yüksek kapasite ve performans talebini artırıyor. Samsung olarak terabyte düzeyinde kapasiteye sahip SSD’lerde gelişimin öncülüğünü 860 QVO ile devam ettiriyoruz. Yeni serimiz tüm dünyada daha fazla kullanıcının hızlı performans ve yüksek kapasiteye ulaşmasını sağlayacak.”

İlginizi Çekebilir

Bu da Samsung Galaxy Book 2