reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Telefon bu iki kişiyi ayırt edemiyor.

Huawei Mate 20 Pro yüz tanıma sistemi güvenli değil mi? [Video]

Son dönemde gördüğümüz en yenilikçi akıllı telefon modellerinden Huawei Mate 20 Pro, beklenmedik bir haberle gündemde. Telefonun yüz tanıma sistemi söylendiği kadar güvenli olmayabilir!

Mate 20, Mate 20 X ve Mate 20 RS Porsche Design ile beraber tanıtılan Huawei Mate 20 Pro, gündemden düşmüyor. Hakkında konuşulacak çok detay bulunan ve genelde olumlu yorumlar alan model, bu sefer kötü sayılacak bir gelişmeyle karşımızda bulunuyor. Biliyorsunuz telefonun geniş çentiği içerisinde yer alan sensör ve kameralar ile iPhone X / Xs gibi üç boyutlu yüz tanıma yapabiliyor. Üç boyutlu yüz tanıma kişilerin yüzünü haritalandırıyor ve böylece kilidin fotoğraf ile açılmasını önlüyor. Ancak bu sistemi Huawei Mate 20 Pro modelinde söylendiği kadar güvenli çalışmıyor gibi duruyor. Android Pit internet sitesi tarafından aşağıdaki videoda gösterildiği kadarıyla telefon, kişileri ayırt etmede sorun yaşıyor. Kilidi cihazı test eden iki editöre de açan modelin, bu konuda yazılımsal olarak daha iyi hale getirilmesi gerekiyor. Yazılımsal diyoruz çünkü yukarıda da söylediğimiz gibi üç boyutlu tanıma için gereken donanım telefon içerisinde aktif olarak yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro

Telefon bu iki kişiyi ayırt edemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro şu detaylar ile oldukça öne çıkıyor

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinde 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

Video