reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 9. sezon

The Walking Dead 9. sezon sürpriziyle şaşırtacak

The Walking Dead 9. sezon bölümleriyle karşımıza çıkmaya başladı. Fakat asıl şaşırtıcı gelişme ilerleyen bölümlerde yaşanacak gibi duruyor.

Bildiğiniz gibi The Walking Dead oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Reytinglerin ciddi düşüş yaşadığı dönemde zaman atlaması yapılarak hikaye kurtarılmaya çalışıldı. Henüz bu çabanın geri dönüşü alınamadı. Fakat dokuzuncu sezon için şaşırtacak sürprizler var gibi görünüyor.

Hem geçen sezonki bir sahneden, hem de çizgi romandaki ilerleyişten dolayı dokuzuncu sezonda The Whisperers‘ı göreceğimiz tahmin ediliyordu. Bu grup kıyamet sonrası koşullarda hayatta kalabilmek için ölü insan derilerine bürünerek geziyor. Bu sayede zombilerin arasında kamufle olabiliyorlar. Kokularını gizleyerek zombiler tarafından fark edilmiyorlar. İnsanlar da onları zombi zannettiği için rahat hareket edebiliyorlar. Fakat kendi alanları konusunda fazlasıyla korumacılar.

Çizgi romanlarda Rick ve ekibin onların yaşadığı bölgenin sınırına yaklaştığı için birilerini kaçırıp, öldürüp, kafalarına kazığa sokarak mesaj gönderiyorlardı. Görünen o ki bu olay akışının çok benzerini The Walking Dead de göreceğiz. Bildiğiniz gibi dizinin jeneriği dokuzuncu sezonla birlikte değişti. Bu jenerikte yer alması planlanan ama sonradan çıkartılan bir konsept tasarım ortaya çıktı. Bu tasarımda kazığa geçirilmiş kafaları görüyoruz. Bu da bir anlamda The Whisperers‘ın gelişini onaylıyor. Bakalım onların gelişi dizini olumlu şekilde etkileyecek mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

The Walking Dead 9. sezon olaylı sahne