reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı telefon
Samsung akıllı telefon

Samsung’un gelecek telefonları için planladığı nefes kesen tasarım

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon sektörünün en önemli isimleri arasında yer alıyor. Firmanın gelecek için de çok ilginç planları bulunuyor.

Samsung tarafından alındığı ortaya çıkan yeni patentler, firmanın gelecek akıllı telefon modellerine erken bir bakış attırıyor. Biliyorsunuz firma her yıl telefonlarındaki çerçeveleri daha da ince hale getiriyor. İşte bu tasarımın sonu sayfada gördüğünüz tasarıma kadar gidecek gibi görünüyor. Alınan bir patent üzerinden LetsGoDigital tarafından hazırlanan üç boyutlu tasarımlar, her köşesi ekran olan bir telefonu karşımıza getiriyor. Gerçekten inanılmaz şık duran bu tasarım, gerçeğe dönüşürse büyük ses getirecek bir noktada yer alıyor. Böyle bir telefonu üretebilecek teknolojiye sahip olduğu düşünülen firma, bu yapıyı hayatımıza ne zaman sokar tam olarak bilmiyoruz. Korumanın çok zor olacağı açıkça görülen bu gövde, birçok farklı formda da hazırlanabilir deniyor. Çünkü benzer yapıda beşgen bir modelin dahi patenti alınmış durumda.

Samsung akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, esas olarak katlanabilir akıllı telefon Galaxy Fold ile merak uyandırıyor

Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi (Kitap gibi açılıp kapanıyor) üzerine kurulan gerçek akıllı telefon, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Tam 2.500 dolara satılacak denilen 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 2019 içerisinde sadece 1 milyon ünite üretilecek.

İlgili Video

Akıllı telefonlara özel Moment tele lens