reklamı kapat

POPÜLER

LG G8 ThinQ

LG G8 ThinQ için dikkat çeken ekran teknolojisi

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu G8 ThinQ, yakın zamanda tanıtılacak modeller arasında yer alıyor. Telefonda önemli de bir teknoloji yer alıyor.

LG G8 ThinQ daha önce duyduğumuz kadarıyla 4K çözünürlük sunan bir LCD panel ile geliyor. OLED ekranı V-Serisine bırakan firma, yeni modelinde Sound on Display (SoD) teknolojisine de yer verecek deniyor. Bu Xiaomi tarafından Mi Mix serisinde uzun süre önce kullanılan hoparlör teknolojisi, ekran üzerinde oluşturulan titreşimler sayesinde ses verebiliyor ve böylece ahizeye olan ihtiyacı (Kemik ile ses iletimi de) ortadan kaldırıyor. Böylelikle çentiksiz (Ekran deliği kullanılabilir) bir tasarıma sahip olacağı belirtilen LG G8 ThinQ, henüz bunun haricinde bir detay taşımıyor. Mobilde işleri hiç iyi gitmeyen firma, yine de alanda yenilikçi olmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G8 ThinQ modelinde yer alacak bu yeni teknoloji üzerinde Samsung da çalışıyor

Geçtiğimiz hafta duyduğumuz kadarıyla Samsung, CES 2019 kapsamında Sound on Display OLED ekranların ticari sürümünü aktif olarak sergilemeye hazırlanıyor. 2019’un ikinci yarısından sonra satışa çıkacak denilen Samsung’un OLED panelleri, hem akıllı telefon hem de televizyonlar için geliştiriliyor. Hoparlör donanımını ortadan kaldırmak firmalara büyük bir esneklik getiriyor ve tasarımları nefes kesici hale getirebiliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni lüks akıllı saatlerden