reklamı kapat

POPÜLER

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ

LG G8 ThinQ modelinde yer alacak çok iddialı özellik

MWC 2019 kapsamında tanıtılacak LG G8 ThinQ için önemli detaylar resmi olarak paylaşılmaya devam ediliyor. Bu sefer ses tarafından önemli bir detay var.

LG G8 ThinQ hakkında sürekli olarak resmi paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlar ile önemli detayları ortaya çıkan cihaz, yeni açıklamaya göre bünyesinde 6,1 inç bir OLED panel barındırıyor. Daha önce LCD panel ile geleceği söylenen telefon, bu açıdan sevindiriyor. Bu OLED panel önemli bir özelliğin de önü açıyor. Söylendiği kadarıyla telefonda bir Crystal Sound OLED (CSO) özelliği yer alıyor. Firmanın kendi içerisinde geliştirdiği bu teknoloji, LG G8 ThinQ modelinin OLED ekranını kullanarak ses üretiyor. Burada tüm yüzeyi kullanan ve titreşimlerden yararlanan firma, telefonda yer alan hoparlör ile ekranı aynı anda kullanabiliyor. Böylelikle stereo ses elde edilebilirken, çiftli kurulumun ciddi düzeyde bass ve yüksek ses sunduğu belirtiliyor. Hi-Fi Quad DAC ve DTS:X 3D Surround Sound gibi teknolojiler ile ses konusunda çok iddialı olan telefon, bu konuda benzersiz olacak izlenimi yaratıyor. Dün Evan Blass’ın paylaştığı resmi basın görselinin kesinleştirdiği üzere telefonda bir ekran çentiği bulunuyor. Diğer ekran çentikli telefonlarda çentiğin çevresindeki çerçeveler ince olurken, LG G8 ThinQ burada kalın çerçeveler kullanıyor. Diğer çerçeveleri de rakiplerine nazaran kalın olan telefon, parmak izi sensörünü arka tarafında taşıyor.

LG G8 ThinQ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G8 ThinQ güvenli yüz tanıma yapabilecek

Ekrana dokunmadan kontrol gibi tanıtım videosu aşağıda yer alan bir özelliğe sahip olan telefon, bunu çentikteki sensörler ile sunacak deniyor. Burada yer alan ToF (Time-Of-Flight) sensörü ile telefonun üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği de gelen bilgiler arasında bulunuyor. Kesin olarak 3.5 mm kulaklık girişine sahip olan cihaz, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Resmi kayıtlara göre 3.500 mAh pil üzerine kurulan telefon, kavisli bir gövde ile geliyor ve şimdilik hep siyah renkte görünüyor. Modelin 128 GB depolamalı versiyonu tam 900 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

İlgili Video