reklamı kapat

POPÜLER

Görevimiz Tehlike

Görevimiz Tehlike serisisinin kaderini değiştiren karar

Beyaz perdenin uzun soluklu serilerinden Görevimiz Tehlike dördüncü filmde büyük bir değişikliğe hazırlanıyordu. Fakat filmin gişe kazancı bu değişiklik planlarının çöpe atılmasına neden oldu.

Görevimiz Tehlike denildiği zaman akla gelen isim Tom Cruise oluyor. Tecrübeli oyuncu Ethan Hunt karakteriyle özdeşleşti. Hatta bu serinin giderek yükselmesindeki en büyük etken oldu. Fakat bir zamanlar planların Tom Cruise’u emekli etmek olduğu ortaya çıktı! Görevimiz Tehlike 4’ün ardından hayat geçirilmesi düşünülen bu planı ortaya çıkartan o filmin görüntü yönetmeni Robert Elswit oldu. Robert Elswit’nin açıklamasına bakılırsa Ghost Protocol isimli filmin finalinde Ethan Hunt sahalardan çekilecekti. Bunun nedeni ise onun yeni IMF başkanı olarak atanması olacaktı. Tom Cruise’un karakteri geri plana çekilecek, yeni başrolü peşinde koşturacağı görevlere atayacaktı. Bu dönemde Görevimiz Tehlike’nin yeni başrolü olarak Jeremy Renner düşünülüyordu. Onun Oscar adaylığı kazanması yükselen bir yıldıza dönüşmesine neden olmuştu. Serini sırtlanacak yeni isim olabileceğine inanılıyordu. Fakat Görevimiz Tehlike 4, o zaman kadar serinin en çok kazandıran filmi oldu. Bu durum da Paramount stüdyolarının yeni planlara bakışını değiştirdi. Yola Tom Cruise ile devam etme kararı alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Tom Cruise olmasa, Görevimiz Tehlike serisinin bu kadar uzun süre devam edeceğini düşünmüyoruz. Tecrübeli oyuncu aksiyon sahnelerinde her şeyini ortaya koyarak çıtayı inanılmaz bir noktaya taşıyor. Onun kadar hırslı oyuncu bulmak gerçekten kolay değil.

İlginizi çekebilir

Mission Impossible Fallout fragmanı