reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10’un Xiaomi Mi Mix’i akıllara getiren teknolojisi işte böyle çalışacak [Video]

Samsung‘un 2019 başında karşımıza çıkacak akıllı telefonu Galaxy S10, geçtiğimiz haftalarda Xiaomi Mi Mix’i akıllara getiren bir teknoloji ile gündeme gelmişti. Sound on Display isimli bu teknoloji, Society of Information Displays (SID) 2018 etkinliğinde gösterildi.

Samsung‘un Galaxy S9 ile hemen hemen aynı görünmesi beklenen yeni modeli Galaxy S10, dikkat çeken teknolojileri bünyesinde taşıyacak. Burada ilk olarak detaylarına aşağıda değindiğimiz 3D kamera sistemi (Kesin değil) ve ekrana entegre parmak izi sensörü öne çıkarken, model Sound on Display teknolojisiyle de fark yaratacak. Bu piezoelektrik hoparlör teknolojisi, ekran üzerinde oluşturulan titreşimler sayesinde ses verebiliyor ve böylece ahizeye olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. İlk olarak Xiaomi Mi Mix ile karşımıza çıkan teknoloji, Society of Information Displays (SID) kapsamında deneyenlere göre çok net ve yüksek ses sağlayabiliyor. Hali hazırda çalışır ve sergilenebilir hale getirilen teknoloji, üst çerçeveden büyük bir donanımın atılmasına imkan tanıyor. Bu arada LG‘nin de buna benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığı ve 2019’daki ilk amiral gemisine koyacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin diğer detayları şöyle karşımıza çıkıyor

Şirket yeni modellerinde 3D kamera sistemi kullanmak da istiyor. Bu noktada İsrail merkezli Mantis Vision şirketi, kamera modülleri geliştiren Namuga ile üç boyutlu algılama yapabilen bir kamera sistemi geliştiriyor. Bu kamera sisteminin telefonun önünde yer alacağı söylenirken, şirketin bu sayede Truedepth kamera temelli Face ID seviyesine çıkacağı belirtiliyor. Bu sayede çok geride kalan AR Emoji’yi geliştireceği belirtilen teknoloji devi, dediğimiz gibi bu konuda son kararını vermiş değil. Yani halen modeller içerisinde 3D kamera sistemi olmama ihtimali de bulunuyor. Gücünü satıldığı bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefonlar, daha şimdiden gündeme geliyor. Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak firmanın, telefonuna ekran çentiği koymayacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.