reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Tasarım limitlerini zorlayan inanılmaz “Samsung Galaxy S10” prototipi

Samsung‘un 2019 başında karşımıza çıkacak akıllı telefonu Galaxy S10, oldukça merak ediliyor. Özellikle tasarımsal olarak büyük beklentilerin olduğu ailenin 10. modeli, bekleyenleri üzmeyecek gibi duruyor.

Samsung‘un şimdiye kadar Galaxy S9 ile hemen hemen aynı görünmesi beklenen yeni modeli Galaxy S10, bugün harika bir prototip ile ortaya çıktı. Ice Universe isimli kaynaktan gelen görsel, söylendiği kadarıyla modelin prototip de olsa tasarımını gözler önüne seriyor. Gördüğünüz gibi inanılmaz ince çerçevelere sahip ya da diğer bir deyişle çerçevesiz olan telefon, bir ekran çentiği de taşımıyor. Ekrana entegre parmak izi teknolojisi üzerine kurulacak Galaxy S10, duyduğumuz kadarıyla ahizeyi de ortadan kaldırıyor. Model bunun yerine Xiaomi Mi Mix gibi piezoelektrik hoparlör teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji ses üretimi için titreşimlerden ve ekran yüzeyinden yararlanıyor. Ortaya çıkan bu prototip gerçekten çok güzel görünürken, ön kameranın yeri hakkında ise bir bilgi vermiyor. Burada Vivo NEX ya da Oppo Find X gibi gövdeden çıkan sürgülü bir kamera sistemi kullanabileceği tahmin edilen Samsung, bu tasarımla büyük ses getirecek izlenimi yaratıyor. Ancak her zaman daha farklı bir tasarımın da karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Çünkü modelin önünde daha çok ama çok uzu bir süre bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin diğer detayları şöyle karşımıza çıkıyor

Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak firmanın, yeni modellerde bir üç boyutlu yüz tanıma sistemi kullanması da bekleniyor. Bunu yukarıdaki tasarımla nasıl sunacağı gerçekten merak edilen Samsung, büyük bir teknolojik devrim planlıyor olabilir deniyor. Güçlerini satıldıkları bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefonlar, daha şimdiden büyük heyecan yaratıyor.

İlgili Video

Karşınızda Asus’un yeni oyun telefonu