reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Kodlarda göründü; Samsung’dan kaç tane Galaxy S10 modeli geliyor?

Samsung‘un merak edilen yeni amiral gemisi Galaxy S10, bugün Android Pie firmware dosyasında ortaya çıkan önemli bir detayla gündemde.

Samsung Galaxy S10 ailesi için uzun süredir Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor diyoruz. Ancak firma bunu kesin olarak dörtlemiş gibi görünüyor. Çünkü Android Pie firmware dosyasında dört farklı Galaxy S10 modeli karşımıza çıkıyor. Bunlar direkt olarak “Beyond 0, Beyond 1, Beyond 2 ve Beyond 2 5G” olarak geçiyor. Seriye en son eklenen Beyond 2 5G, görülebileceği üzere Beyond 2 isimli en üst seviye modelin 5G bağlantı destekli versiyonu. Bu modeli başta sadece çok spesifik pazarlara açacağı belirtilen Samsung, yeni ailesiyle herkese hitap etmek istiyor. Dün duyduğumuz kadarıyla Galaxy S8 ve Galaxy S9’dan daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkacak aile, 2019 başında resmi olarak tanıtılıyor. Çok merak edilen aile, şirket için büyük önem arz ediyor. Galaxy S9’un tasarımı Galaxy S8 ile aynı diye almayanlar nedeniyle satışları düşen firma, Galaxy S10 ile bunu değiştirmek istiyor.

Samsung Galaxy S10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinin bildiğimiz diğer detayları

Daha önceki bilgilere göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar için, olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9