reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

samsung

Android 9 Pie tabanlı Samsung Experience 10 ortaya çıktı

Android 9.0 Pie tabanlı Samsung Experince 10 hakkında detaylar gün ışığına çıktı. Samsung Experience, Samsung’un Galaxy S serisi telefonlarında kullandığı Android tabanlı özel ürün yazılımı olarak karşımıza çıkmıştı.

Advertisement

Orijinal adı TouchWiz olan yazılım, 2016’nın sonlarında Samsung Galaxy S7 ailesinde Android Nougat sürümünde değiştirilmişti. 15 Aralık 2016’da Samsung, bir logo ile birlikte “Samsung Experience” adı için bir ticari marka tescil ettirmişti. Samsung Experience, Android’in varsayılan ana ekranında birkaç değişiklik yapıyor. Galaxy S9+ için hazırlanan yazılım sayesinde detaylar ortaya çıkıyor. Kilit ekranından başlayarak Güney Koreli şirket, yazı tiplerini güncelleyerek ve saat ve tarihi ekranın ortasına taşıyarak genel görünümü hafifçe düzeltiyor.

Akıllı telefon açıldığında ilk bakışta en göze çarpan fark, şu anda çok daha basit olan, modifiye edilmiş ekran tuşları oluyor. Bu tuşlar harekete geçirici bir kullanıcı arayüzü için devre dışı bırakılabiliyor. Samsung, ekran görüntülerinde görüldüğü gibi arayüze karanlık bir tema da getiriyor. Uygulama güncellemelerine gelince, Çevirici, Mesajlar, Galeri, Posta ve Bixby uygulamalarında bazı büyük değişiklikler göze çarpıyor. Güncellenen başka bir uygulama ise kamera uygulaması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni güncelleme dikkat çekici yeniliklerle gelecek

Genel olarak, Samsung’un bir sonraki büyük yazılım güncellemesinin genel deneyiminde bazı önemli değişiklikler getirecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9