reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin yeni tasarımına yönelik önemli detay

Samsung‘un merak edilen yeni amiral gemisi Galaxy S10, yeni bir tasarıma geçecek haberleriyle gündeme geliyor. İşte bu konuda yeni bir detay var.

Artık biliyorsunuz Samsung Galaxy S10 ailesi Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Kısa süre önce aile hakkında bir açıklama yapan Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, yeni aile ile ciddi bir tasarım değişikliğinin geldiğini belirtiyor. Yeni ortaya çıkan bir detay ise telefonların 19:9 en boy oranına sahip olacağını gösteriyor. 19:9 en boy oranına sahip telefonlarda genelde bir çentik bulunuyor. Samsung’un ise bu yeni yapıya çentiksiz olarak geçeceği biliniyor. Halen tam olarak nasıl görüneceği ortaya çıkmayan telefon, sızıntılar doğrultusunda çerçeveleri neredeyse sıfırlayacak gibi duruyor. Bu da elbette modelleri bekleyenler için oldukça güzel görünüyor. Genel olarak yan çerçeveleri daha iyi gizleyen kavisli kenarlara ve çok ince çerçevelere sahip bir model bizleri bekliyor. Galaxy S8 ile Galaxy S9 aynı tasarımı paylaşırken, değişim 2019 başında tanıtılacak Galaxy S10’da hayat buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinin ortaya çıkan diğer detayları şöyle

Daha önceki bilgilere göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar için, olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9