reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesi için dengeleri değiştirecek kamera detayları

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S10, özellikle kamera konusunda çok iddialı geliyor. Bugün telefonun ön kamerası hakkında dikkat çeken yeni bilgiler var.

Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla Samsung Galaxy S10, 2019 Ocak ayında üç farklı versiyon halinde geliyor. Bunlar halen Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olarak geçiyor. Beyond 0’ın arkasına çiftli kamera, Beyond 1 ve 2’nin arkasına ise Huawei P20 Pro gibi üçlü kamera koyacağı konuşulan firma, ön tarafı da es geçmiyor. Yeni bilgilere göre Galaxy S10 Pro olarak isimlendirilebilecek Beyond 2‘nin önünde çiftli kamera sistemi bulunuyor. Burada 16 megapiksel + 8 megapiksellik bir kurulumundan bahsediliyor. Bu sayede arkası bulanık fotoğraf çekebileceği belirtilen telefon, toplam beş kamera ile sınırları zorlayacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinden teknik detaylar

The Bell’in kaynaklarına göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç “düz” Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Parmak izi sensörünün yandaki güç butonunda yer alacağı telefon, uygun fiyatıyla öne çıkacak deniyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Beyond 1 ile ortak olarak ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak telefon, en çok merak edilen versiyon konudumda bulunuyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar, inanılmaz ince bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Modeller için olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor.

İlgili Video

İlginç bir Nokia X konsepti