reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinde Huawei P20 Pro’ya rakip bir kamera sistemi mi yer alacak?

Samsung’un son günlerde gündemden düşmeyen yeni akıllı telefonu Galaxy S10, bugün gerçekten dikkat çeken yeni bilgiler gündeme geldi. Üç farklı versiyon halinde gelmesi beklenen telefon, en üst seviyede Huawei P20 Pro‘ya rakip olacak bir özellik taşıyacak gibi görünüyor.

Samsung biliyorsunuz Galaxy S ailesinde bir normal bir de Plus (+) model ile karşımıza çıkıyor. Bu sayede kişilere iki farklı seçenek sunan firma, bunu S10 serisinde üçe çıkaracak gibi görünüyor. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre şu an Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 isimli üç model masada bulunuyor. Burada en çok dikkat çeken detay kamera tarafından karşımıza çıkıyor. Söylendiği kadarıyla Beyond 0 kodlu Galaxy S10’un arkasında Galaxy S9 gibi tek kamera bulunuyor. Beyond 1 kodlu Galaxy 10 Plus’ın arkasında ise Galaxy S9 Plus gibi çiftli kameranın yer alacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Beyond 2 kodlu model ismi belli olmayan (Galaxy S10 Pro?) versiyonun ise arkasında Huawei P20 Pro gibi üçlü kamera sisteminin yer alacağı konuşuluyor. Bu modelin 512 GB dahili depolama ve 8 GB RAM gibi  gibi üst düzey özelliklerle donatması beklenen firma, sektörün yeni furyasına geç de olsa dahil olacak izlenimi yaratıyor. Şirketin normal modele 5,8 inç, Plus (+) modele 6,3 inç bir ekran koyacağı da yinelenen detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 çok dikkat çekecek

Dün duyduğumuz kadarıyla telefon bünyesinde Iris tarama özelliğini yer almıyor. Firmanın bunun yerine karşımıza üç boyutlu yüz tanıma sistemiyle çıkacağı belirtiliyor. Bu sistemler birden fazla sensörden yararlanarak kişilerin yüzünü haritalandırabiliyor. Bu sayede fotoğraf ile geçilemeyen bir altyapı kurulmuş oluyor. Ekrana entegre parmak izi teknolojisine sahip olacak telefon, Xiaomi Mi Mix ile gündeme gelen “piezoelektrik” hoparlör sistemini bünyesinde barındırıyor.

İlgili Video

Piyasadaki en özel Galaxy S9 modellerinden