reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 için Xiaomi Mi Mix’i akıllara getiren yeni özellik

Samsung şu sıralar Galaxy Note 9 üzerinde çalışıyor. Ancak bu Galaxy S10‘un henüz masada olmadığı anlamına gelmiyor. Uzun süre önce tasarımının bittiğini duyduğumuz telefon, bugün dikkat çeken bir detayla gündeme geldi.

Şirketin Galaxy S8 ve Galaxy S9‘daki “Infinity Display” temelli yapıyı koruyacağını duyduğumuz Galaxy S10, bu açıdan benzer bir tasarımı kullanacak deniyor. Ancak modelin farkını teknolojileri ve donanımıyla koyacağı görülüyor. Daha önce ekrana entegre parmak izi teknolojisiyle geleceği ortaya çıkan telefon, görünüşe bakılırsa Xiaomi Mi Mix ile gündeme gelen “piezoelektrik” hoparlör sistemine de sahip olacak. Samsung’un “Sound on Display” şeklinde isimlendirdiği teknoloji, titreşimler üzerinden ses oluşturabiliyor. Bu teknoloji ile üst çerçeveyi tamamen ortadan kaldırabileceği konuşulan firmanın, ön kamerayı nereye koyacağı ise henüz ön görülemiyor. Titreşim ile ekran üzerinden üretilen ses, gerçek bir hoparlör kadar net ses vermiyor ancak ahizeye olan ihtiyacı bitirdiği için yeni olanaklar getiriyor. Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak firmanın, telefonuna ekran çentiği koymayacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 hakkında ortaya çıkan diğer detaylar

Şirket yeni modelinde 3D kamera sistemi kullanmak da istiyor. Bu noktada İsrail merkezli Mantis Vision şirketi, kamera modülleri geliştiren Namuga ile üç boyutlu algılama yapabilen bir kamera sistemi geliştiriyor. Bu kamera sisteminin Galaxy S10‘un önünde yer alacağı söylenirken, şirketin bu sayede Truedepth kamera temelli Face ID seviyesine çıkacağı belirtiliyor. Bu sayede çok geride kalan AR Emoji’yi geliştireceği belirtilen teknoloji devi, bu konuda son kararını vermiş değil. Yani model içerisinde 3D kamera sistemi olmama ihtimali de bulunuyor. Gücünü satıldığı bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefon, oldukça merak ediliyor.

İlgili Video

Şirketin Apple’a büyük taşlar attığı tartışma yaratan reklam