reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War’dan beklenen rekor sonunda geldi

Nisan ayının sonunda vizyona giren Avengers Infinity War‘un bir gişe canavarı olacağını ve rekor kırmaya doymayacağını daha en baştan biliyorduk. Marvel sonunda üçüncü Avengers filmiyle kırılması zor bir rekora daha imza atmayı başardı. Böylece çok az filmin elde edebildiği bir kazanç seviyesine ulaştı.

Gişenin nabzını yakından tutan Box Office Mojo‘nun paylaştığı verilere bakılırsa Avengers Infinity War sadece Amerika sınırları içinde 656 milyon dolar kazandırdı. Bu kazanç uluslararası pazarlarda ise 1.346 milyar dolar seviyesinde. Yurtiçi ve yurtdışı rakamları toplamda 2.002 milyar dolar ediyor. Bu da Avengers Infinity War’un sinema tarihinde nadir filmin elde ettiği bir başarıya ulaştığı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce gişede 2 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde edebilen sadece üç film bulunuyordu. Bunlar Avatar, Titanic ve geçtiğimiz senelerde vizyona giren Star Wars: The Force Awakens olmuştu. Şimdi Marvel stüdyolarının elinden çıkan Avengers Infinity War da bu küçük aileye katılmış oldu. Gözler ise Avengers 4‘e çevrilmiş durumda. Marvel’ın aynı başarıyı bir sene aranın ardından elde edip edemeyeceği büyük merak konusu. Cevabı alabilmek için ise 11 ay daha beklememiz gerekecek.

İlgili video

Avengers: Infinity War kamera arkası