reklamı kapat

POPÜLER

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War dudak uçuklatan kazancıyla rekora koşuyor

Avengers: Infinity War, sadece sunduğu hikayeyler değil girdiği yarışla da adından sık sık bahsettiriyor. Vizyondaki altıncı haftasını açan film, dev isimlerle girdiği gişe yarışından galip çıkabilecek mi?

Avengers: Infinity War’da kahramanlarımız Thanos’a karşı bir mücadele içinde olabilir. Ancak filmin asıl mücadelesi gerçek dünyada Star Wars, Titanic ve Avatar’a karşı veriliyor aslında. Gişe macerasına çok hızlı başlayan ve rekorlardan rekorlara koşan filmin kırmasını beklediğimiz asıl rekor ise, dünya geneli gişe gelirindeydi. Infinity War’un vizyondaki macerası hala devam ederken filmin dünya genelinde elde ettiği gişe ise neredeyse 2 milyar dolara dayanmış durumda. 1 milyar 964 milyon dolarla sıralamada dördüncü olan Infinity War için birincilik koltuğu ise hayal gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star Wars’u geçebilir mi?

Öte yandan filmimiz üçüncülüğe çok yakın. Jurassic World’ü farkla beşinci sıraya iten filmimizin önünde 2 milyar 68 milyon dolarlık gişesiyle Star Wars: The Force Awakens duruyor. İkinci sırada 2 milyar 187 milyon dolarla Titanic var. Birinci sıra ise sanıyoruz ki yeni bir Avatar filmi gelene kadar James Cameron’un Avatar‘ına ait olacak. Filmin geliri 2 milyar 788 milyon dolar.

Infinity War’un bu heyecanlı gişe yarışı ise onu Marvel Sinematik Evreni’nde birinci sıraya çoktan oturttu bile. Dünya genelinde en çok para kazandıran filmler listesinde ilk 10’da ise dört adet Marvel filmi yer alıyor. Infinity War’u 1 milyar 518 milyonla The Avengers, 1 milyar 405 milyonla Age of Ultron ve 1 milyar 345 milyonla Black Panther takip ediyor. Marvel Sinematik Evreni, sinema sektörünü de köklerinden etkiliyor anlayacağınız.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı