reklamı kapat

POPÜLER

google chrome

Google Chrome tarafında hack saldırıları için önlem!

Google yeni Gelişmiş Koruma Programı ile Google Chrome üzerinde gerçekleştirilen yüksek profilli hack saldırılarına karşı savaş açıyor.

Bilindiği üzere yakın zaman önce birçok hackleme olayı gerçekleşti. Bunlar gerçekleşmeye de devam edecek ancak Google’ın Chrome için bu durumu en aza indirmek amacıyla yeni bir çözümü bulunuyor. Google’ın Gelişmiş Koruma Programı, artık internette gezinirken bile yüksek riskli hackerlara karşı koruyor. Chrome’da hesap senkronizasyonunu açan kullanıcılar artık riskli indirmelere karşı yüksek korumaya sahip oluyor. Tarayıcı artık bazı dosyalar için ekstra uyarılar sağlayacak ve hatta bazı indirmeleri tamamen engelleyecek bir özelliğe sahip olarak geliyor. Bu yeni uygulama ile bir hack saldırısından korunmanız yani bilgisayarınızı güvenliğini tehlikeye atabilecek kötü amaçlı yazılımları indirme olasılığınızı düşüyor. Bu sayede bilgisayar güvenliğini sağlayan Google, kullanıcılarının internette daha rahat gezinmesine olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome güvenlik açıklarına dair eleştirilerin hedefinde

Bu saydığımız özelliklere ek olarak firma e-posta üzerinden gerçekleştirilen hackleme olaylarının da önüne geçmeyi hedefliyor. Zira hacklemek için gönderilen birçok tuzak, kullanıcıların güvenli olmayan linke tıklamasıyla devreye giriyor. Bu gibi durumları aşmak amacıyla oluşturulan gelişmiş koruma programı eğer planlandığı gibi olursa birçok kullanıcının Google Chrome üzerinden hacklenmesinin önüne geçecek.

Ancak yine de şirket güvenlik konusunda attığı adımların yeterli olmamasıyla eleştiriliyor. Milyarlarca aktif kullanıcıya sahip Chrome’un güvenlik açıkları konusunda daha özenli olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Google’dan internet dostu yeni fotoğraf uygulaması: Gallery Go