reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir iphone katlanabilir ipad apple

Ortaya çıkan sürpriz katlanabilir iPhone ve iPad gelişmesi

Katlanabilir cihazlar konusunda tahmin edebileceğiniz üzere teknoloji devi Apple da çalışıyor. Firmadan katlanabilir iPhone ve iPad geliyor deniyor.

UBS’in yaptığı analizlere ve elde ettiği bilglere göre Apple, hem katlanabilir iPhone hem de katlanabilir iPad modelleri üzerinde çalışıyor. Burada önceliği iPad’e verdiği söylenen teknoloji devi, ilk cihazın çıkışını yüksek ihtimalle 2021 yılında yapacak deniyor. Katlanabilir cihaz konusunda yavaş ancak emin adımlarla çalışmalar yaptığı söylenen Apple, bildiğimiz kadarıyla panel üreticilerinden deneme amaçlı örnek esnek OLED paneller de alıyor. Burada “BOE, Samsung Display ve LG Display” gibi firmalarla çalışan şirket, gelecek için kapalı kapılar ardında ciddi denemeler yapıyor gibi görünüyor. iPhone tarafında son yıllarda devrimsel yeniklikler yapmayan ve bu konuda çok eleştirilen Apple, katlanabilir taraf içinse heyecan yaratan isimler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone ve iPad için daha çok bekleyeceğiniz

Ancak bu çok da önemli değil. Biliyorsunuz ilk cihazlar ekran konusunda sorunlar yaşıyor. Halen Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold’un satışa çıkması bekleniyor. Bu açıdan acele etmeyen Apple, daha oturmuş bir teknolojiyle karşımıza çıkmanın planlarını yapıyor. Peki kullanıcılar bunu istiyor mu? Şu an ilk modeller yaşanan sorunlar ve çok yüksek fiyat etiketi nedeniyle katlanabilir telefonlar çok fazla dikkat çekmiyor. Uygun fiyatlı modellerin ise 2021’den önce satışa çıkması beklenmiyor. Apple’ın da ilk katlanabilir ürünleri 2 bin TL’yi geçebilir deniyor.

İlgili Video