reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai i10 N Line

Performans temasıyla donatıldı; 2020 Hyundai i10 N Line

17 Eylül 2019

Aileye eklenen dördüncü sportif üye olarak asfalta inecek 2020 Hyundai i10 N Line, felsefesini yansıtan güzel noktalarıyla dikkat çekecek.

Hyundai’nin Atos‘tan günümüze kadar uzanan güncel A sınıfı macerası, yaklaşık 12 yıldır i10 üzerinden devam ediyor. Her geçen adımda modeli biraz daha ilgi çekici hale getirmeye çalışan marka mühendislerinin, 2020 ile birlikte çıtayı kendi içerisinde en üste konumlandırdığı da artık aşikar. Frankfurt Otomobil Fuarı ile birlikte örtülerinden kurtulan yeni jenerasyon i10, organizasyonda ilgi çekmeyi başaran isimlerden birisi oldu. Hyundai cephesinden gelen N Line hamlesi ise, işi daha da ilginç hale getirme potansiyeli taşıyor. N departmanının donanımsal nitelikleriyle bezenen 2020 Hyundai i10 N Line, dışarıda gördüğünüzde dönüp bir kez daha bakma ihtiyacı duyabileceğiniz minik otomobillerden birisi olacak.


2020 Hyundai i10 N Line hakkında öne çıkanlar

i10 ile birlikte N Line donanım seviyesini sunduğu dördüncü modeli de ürün gamına dahil eden Hyundai, önümüzdeki süreçte de buna devam edeceğinin sinyalleri içerisinde. Süreç içerisinde değişmeyecek bir diğer nokta ise, ilgi çekici sportif detayların otomobillere olan başarılı uygulaması. N departmanı ile artık özdeşleşen rengi bu noktada en üste yazabiliriz. Ek olarak gözde üzerindeki ana tema değişimleri, gündüz farlarının yapısı ve 16 inçlik özel tasarım jantlar da listede kendisine üst sıralarda yer buluyor. Kokpit kısmında ise N logolu direksiyon, vites topuzu ve kırmızı renk dokunuşlarıyla desteklenen konsol bölümleri sportif hissiyatı devam ettiriyor. Motor kısmına geldiğimizde ise bizleri iki seçenek karşılıyor. 1,2 litrelik atmosferik dört silindir makine 82 beygir güç ve 118 Nm torkla hizmet ediyor. Daha tercih edilebilir olan 1.0 litrelik turbo üç silindir ise 98 beygir güç ve 171 Nm torkla karşımıza çıkıyor. Şanzıman ayağında ise 5 ileri değerli ünitenin sunulduğunu göreceğiz.