reklamı kapat

POPÜLER

Yarış için hazırlanan Hyundai Elantra N TCR ile tanışın [Video]

Yarış için hazırlanan Hyundai Elantra N TCR ile tanışın [Video]

Hyundai duyurulara devam ediyor. Firmadan bu sefer yarış için hazırlanan Hyundai Elantra N TCR gelmiş durumda.

Hyundai, performans modelleri, prototipleri ve konseptleri yanında gerçek yarış araçları da geliştiriyor. İşte bunların en yenisi olan Hyundai Elantra N TCR, “TCR” yarış serisinde VW Golf GTI TCR gibi araçların karşısına çıkacak bir seçenek konumunda yer alıyor. İki yıldır yarışta olan Hyundai i30 N TCR ve Hyundai Veloster N TCR‘dan elde edilen veriler üzerine kurulan Elantra N TCR, bu açıdan firmanın mükemmele en yakın çalışmaları arasında yer alıyor deniyor. Önden çekişli araç gücünü 2.0 litre turbo motordan alıyor ve bu gücü yarışa özel altı ileri vites ile yola aktarıyor. Yeni Elantra’nın “tartışmalı” tasarımını yapılan önemli dokunuşlar ile hem daha kışkırtıcı hem de çok daha aerodinamik hale getiren Hyundai, aracı 2020 bitmeden pistelere çıkaracak gibi görünüyor.

Hyundai Elantra N TCR dikkat çekerken, firmanın en son TCR dokunuşu Veloster N ETCR olmuştu

Elektrikli otomobil tarafına diğer birçok üretici gibi oldukça fazla önem veren isimlerin başında gelen Hyundai, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Veloster N ETCR modelinin tanıtmıştı. Bir tamamen elektrikli yarış aracı olan model, normal Veloster N TCR üstüne kuruluyor. Hyundai Motorsport tarafı için büyük önem arz ettiği aktarılan elektrikli yarış makinesi, direkt olarak ETCR standartlarına uygun olarak tasarlanmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrik motorunu aracın ortasına konumlandıran model, oldukça kaslı bir gövde kitiyle ve büyük bir rüzgarlıkla geliyor. Ön kısmına büyük bir “N” logosu konumlandırılan elektrikli yarış otomobili, Electric Touring Car Racing serisinde aktif olarak kullanılacak.