reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 kodlarında bulunan sürpriz iPhone özelliği

iOS 14 üstünden yapılan sızıntı ile yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ilginç bir özellik daha karşımızda yer alıyor.

WWDC 2020‘de tanıtılacak iOS 14 için yapılan sızıntı inanılmaz detaylar sağlıyor. Kısa süre önce sürümde yeni bir egzersiz uygulamasının yer alacağı ortaya çıkmıştı.  Ayrıca iOS 14 ile iMessage‘ı güncelleyerek diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına biraz daha yakın hale getireceği de aktarılan teknoloji devi Apple, yeni bulunduğu kadarıyla ana ekran için bir liste görüntüsünü de planlıyor. Bu sayede kişilerin tüm uygulamalarını liste şeklinde bir arada görebileceği aktarılıyor. Bu da çok fazla uygulamaya sahip kişiler için güzel görünüyor. Bu arada özellikte bir bir sıralama (Ada, boyuta vb. gibi) ve filtreleme sistemi de olacak deniyor. Ana ekranda sunulacak bu liste sayfasının nasıl açılacağı ya da nasıl göründüğü ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 için başka neler biliniyor?

Burada en önemli detayların arkasında şu yer alıyor. Apple kodlarda bulunduğu kadarıyla yeni sürüm ile kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları “tam anlamıyla” değiştirmesine imkan tanıyacak. Daha önce de aktardığımız üzere kişiler Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek. Şu an kendi uygulamalarını yerleşik olarak ayarlayan ve bu konuda rakipleri üzen firma, uzun zamandır talep edilen adımı sonunda atacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni akıllı telefonunu görmüş müydünüz?