reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14 Apple iPhone OS iOS 14 Apple iPhoneOS

iOS 14 ile yolda olduğu bulunan yeni güzel özellikler

Teknoloji devi Apple, iOS 14 sızıntıları ile gündeme gelmeye devam ediyor. İşletim sisteminden yine yeni bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Apple, WWDC 2020 kapsamında tanıtacağı iOS 14‘ü korumayı başaramadı. Yapılan sızıntı ile işletim sisteminin birçok yeni özelliği daha şimdiden karşımıza çıktı. İşte bunlar arasına bir yenisi daha eklenmiş durumda. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgilere göre yeni sürümde duvar kağıdı konusunda bazı kullanıcıları memnun edecek özelleştirme seçenekleri sunulacak. Duvar kağıdı arayüzünü, burada kullanılabilecek kişisel fotoğrafları ve duvar kağıtlarını daha iyi organize olacak şekilde güncelleyen firma, iOS 13 gelen duvar kağıtlarını da yeni sürümle ortadan kaldırmayacak gibi görünüyor. Bu arada iOS 14 ile henüz yüzde 100 kesin olmasa da ana ekrana “widget” ekleme dönemi de başlayabilir deniyor. Apple’ın bu özelliği yeni sürüme koymama ihtimali de bulunuyor. Şirket içerisinde “Avocado” olarak geçen özellik, gerçek olması halinde çok kullanışlı olacak izlenimi oluşturuyor. Bu sayede widget yani araç takımları Bugün Görüntüsü dışına da alınabilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 işletim sistemi için başka neler biliyoruz?

Yeni sürüm, söylendiği kadarıyla yeni bir egzersiz uygulaması ile geliyor. Seymour kod adlı bu yeni uygulama içinde özel egzersiz videoları indirileceği ve buradaki hareketlerin Apple Watch üstünde takip edilerek kararlı bir egzersiz / aktivite takibi yapılabileceği aktarılıyor. iPadOS 14 için Apple Pencil özelinde optik karakter tanımla desteği de yolda bulunanlar arasında yer alıyor. Bu sayede el yazıları düzenlenebilir olarak kaydedebilecek deniyor. iOS 14 ile iMessage‘ı güncelleyerek diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına biraz daha yakın hale getireceği de aktarılan teknoloji devi Apple, kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları “tam anlamıyla” değiştirmesine imkan tanıyacak. Yani kişiler Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli