reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14 Apple iPhone OS iOS 14 Apple iPhoneOS

iOS 14 beklerken ortaya çıkan büyük sürpriz: “iPhone OS”

Resmi olarak WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak iOS 14 işletim sistemi için gerçekten sürpriz oluşturan bir iPhone OS haberi çıktı.

Apple tarafına yönelik son dönemdeki en sağlam kaynaklardan olan Jon Prosser, kısa süre önce beklenmedik bir gelişmenin haberini verdi. Söylendiği kadarıyla Apple, WWDC 2020’nin en çok merak edilenlerinden olan iOS 13’ün yerini alacak yeni mobil işletim sistemine iOS 14 yerine iPhone OS adını verecek. Apple’ın çok uzun yıllar önce kullandığı ancak yakın dönemde hiç duyulmayan bu isim oldukça şaşırtıyor ve aslına bakarsanız mantıklı da görünüyor. Çünkü biliyorsunuz firma iPad’lerin iOS sürümüne iPadOS adını veriyor. Aynı şekilde Apple Watch’ların işletim sistemine de WatchOS deniyor. Bu açıdan iPhone OS ismi oldukça olası bir değişiklik olarak karşımızda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 yani iPhone OS işletim sistemine hangi telefonlar geçebilecek?

WWDC 2020′nin yıldızı olacak yeni işletim sistemi, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla iOS 13 güncellemesini alan her telefonla uyumlu olacak. Buna göre işletim sistemi şu telefonlara resmi olarak yüklenebilecek;

-iPhone SE (2020)
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
-iPhone 7 ve 7 Plus
-iPhone SE (2016)
-iPhone 6s ve 6s Plus
-iPod touch (7. jenerasyon)

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli