reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 ile geleceği söylenen sürpriz özellikten kötü haber

Resmi olarak WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak iOS 14 işletim sistemi için ortaya çıkan çok faydalı özellikten kötü haber geldi.

iOS 14 en son yerleşik internet tarayıcı Safari‘ye bir çevirici ekleyecek haberiyle gündemde gelmişti. Ayrıca iOS 14’ün Safari uygulaması tam Apple Pencil desteğine de sahip olacak denilmişti. Daha sonra ise yeni işletim sistemiyle telefon görüşmesi kayıt özelliği gelecek denildi. Aşağıda görebileceğiniz üzere Apple’ın sızdırılan iOS 14 sürümlerinde açık şekilde kendisini gösteren özellik, kişilerin normal telefon görüşmeleri yanında FaceTime aramalarını da kayıt altına alabileceğini gösteriyordu. Ancak bu özellik gelen bilgilere göre son kullanıcı için açık olmayacak. Yani bu özelliğin sadece Apple çalışanlarına şirket içi görüşme testleri ve geliştirme süreci için sunulduğu aktarılıyor. Bu da aslına bakarsanız Apple için çok da sürpriz olmuyor. Böyle bir özelliği Apple’ın iOS 14 ile kesinlikle sunmayacağına inanmayanlar haklı çıkmış gibi görünüyor.

iOS 14

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 işletim sistemine hangi telefonlar geçebilecek?

WWDC 2020′nin yıldızı olacak yeni işletim sistemi, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla iOS 13 güncellemesini alan her telefonla uyumlu olacak. Buna göre işletim sistemi şu telefonlara resmi olarak yüklenebilecek;

-iPhone SE (2020)
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
-iPhone 7 ve 7 Plus
-iPhone SE (2016)
-iPhone 6s ve 6s Plus
-iPod touch (7. jenerasyon)

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli