reklamı kapat

POPÜLER

iPhone iOS 13

iOS 13.6 sürümünde olacak güncelleme yeniliği

Resmi olarak WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak iOS 14 işletim sistemi öncesinde Apple mevcut sürümü de geliştiriyor. İşte iOS 13.6 ile gelecek yeni özellik.

Bu aralar sık sık iOS 14 hakkında konuşuyoruz. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi iOS 13 için çalışmalar sürüyor. Yakında gelecek iOS 13.6 sürümüyle ise işletim sistemine, yeni sistem güncellemelerini otomatik olarak indirme altyapısını kapatma seçeneği geliyor. iOS işletim sistemi yeni bir sistem güncellemesi çıktığı zaman bunu arka planda sessiz sedasız indirerek yüklemeye hazır hale getiriyor. Ancak bu bazen can sıkabiliyor. Çünkü indirme süreci hakkında bilgi verilmiyor, bu da internet bağlantısı kısıtlı olan kişilerde sorun yaratabiliyor. İnternet tam lazım olduğunda gizli bir indirme yüzünden örneğin düzgün bir video konferans yapılamıyor. Bu durum birden fazla iOS cihaza sahip kişilerde daha da büyük bir sorun oluyor. Bu yüzden de Apple iOS 13.6 ile aşağıdaki seçeneği getiriyor. Bu sayede otomatik yeni sürüm indirmeleri tamamen kapatılabiliyor. Burada otomatik yükleme sistemi de kapatılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13,6 özelliği güzel dururken, iOS 14 işletim sistemi ile görüşme kaydı geliyor

Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla yeni işletim sistemiyle çok yüksek ihtimalle telefon görüşmesi kayıt özelliği de kullanıma sunulacak. Henüz kesin olmayan bu detay, Apple’ın sızdırılan iOS 14 sürümlerinde açık şekilde kendisini gösteriyor. Bu sayede kişilerin normal telefon görüşmeleri yanında FaceTime aramalarını da kayıt altına alabileceği aktarılıyor. Apple’ın burada kullanıcılara bir uyarısı da bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz üzere bu tarz kayıt işlemleri bazı durumlarda suç teşkil ediyor. Bu arada başka kaynaklar iOS 14’ün performansı da gözle görülür oranda artıracağı aktarılıyor. Yeni işletim sistemi çok büyük ya da devrimsel yenilikler ise olmayacak.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli