reklamı kapat

POPÜLER

Üç günde üç indirim; benzin ve motorin fiyatları düşüşünü sürdürüyor

Benzin ve motorin için yeni zam; fiyatlar eski seviyelere ulaştı

 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 16:03

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre düşen kur oranlarına rağmen benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam geldi.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları özellikle son 2 aydır oldukça değişken. Yaşanan kur değişimlerinin yanında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını da bu durumda etkili oldu. Üst üste gelen indirimlerin arından piyasalar normale dönmeye başladı. Talep ve üretim arttı. Hal böyle olunca yeni bir zam kaçınılmaz oldu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)  konu ile ilgili, “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı; 09/06/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 37, Motorinde 32 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştu.”” dedi.  Bu zamlar ile birlikte fiyatlar düşüşlerden önceki seviyelere kadar geldi. Sürücüler uzun süredir ilk defa benzin fiyatlarını 6 liradan pahalı bir etikete alacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin ve motorin fiyatları ne kadar olacak?

Ankara’da ortalama 5,87 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,24 lira oldu. Benzinin litresi İstanbul’da 5,73 liradan 6,10 liraya, İzmir’de 5,86 liradan 6,23 liraya yükseldi. Bununla beraber, Ankara’da ortalama 5,40 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,72 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul’da 5,36 liradan 5,68 liraya, İzmir’de 5,43 liradan 5,75 liraya yükseliş gerçekleşti. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi